Mókás farsangi jelmezek

A gyerekek farsangi jelmezei minden évben izgalmas témát jelentenek a családok számára, hiszen a kicsik ilyenkor egy napra a kedvenc mesehősükké, állatkává vagy más fantasztikus figurává változhatnak. Vannak, akik ezt az átváltozást mindenképpen és csakis saját készítésű jelmezzel oldják meg, mások a webáruházakban kapható farsangi jelmezeket részesítik előnyben. Bármelyiket is válasszuk, arra oda kell figyelni, hogy a gyerek jól érezze magát a jelmezben minden tekintetben. Úgy értve például, hogy lehetőleg az ő választása legyen a figura, amit megszemélyesít, mert így nem fogy feszengeni benne. És abban az értelemben is, hogy lehetőleg ne legyen túl merev, vagy szűk a jelmez, ami miatt kényelmetlen volna.
A kisebb gyerekek szeretik az egyszerűbb jelmezeket, a nagyobbak már szívesen vesznek fel bonyolultabb, részletesebben kidolgozott ruhákat, kosztümöket. Népszerűek a klasszikus mesehősök (királylány, királyfi, hercegnő és tündér), a szuperhősök (Superman, Pókember), egyes állatok (maci vagy nyuszi), illetve a foglalkozásokat bemutató öltözetek (pl. orvos, tűzoltó, rendőr).
Számtalan kiegészítő is elérhető a farsangi jelmezekhez, ami fokozza a hatást: a maszkok és fejdíszek mellett cipellők, kardok, pajzsok, varázspálcák és arcfestékek is szóba jöhetnek. A fegyvereknél vigyázzunk arra, hogy ne lehessen sérülést okozni velük. Ezért vagy speciálisan erre a célra gyártott verziót szerezzünk be, vagy óvatosan járjunk el, ha saját magunk készítjük el a tárgyat. Kerüljük a túl kemény alapanyagokat, és legfőképpen a túl hegyes tárgyakat.
Hasznos tanács, hogy a gyerekek próbálják fel otthon a teljes öltözetet az esemény előtt pár nappal, hogy kiderüljön, nincs-e valami probléma vagy kényelmetlenség a viselésekor. Így még időben lehet alakítani vagy módosítani a jelmezen szükség esetén. Persze sose felejtsük el, hogy ez az egész farsangi jelmezbe öltözés miről is szól: alapvetően egy jó móka, ezért igyekezzünk teljes egészében így állni hozzá.